YEKA GES-3 Yarışmaları tamamlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca düzenlenen mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri nedeniyle ertelenen yarışmalarına 24 Mayıs 2021 itibariyle devam...

426 0
426 0

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca düzenlenen mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri nedeniyle ertelenen yarışmalarına 24 Mayıs 2021 itibariyle devam edildi. 24-27 Mayıs’ta 740 megavat kapasite tahsisi için kilovatsaat başına 35 kuruş tavan fiyat üzerinden açık eksiltme usulüyle 55 yarışma yapıldı.

YEKA GES-3 ve Bağlantı Kapasitelerinin Tahsisi kapsamında, 26-29 Nisan 2021’de 19 bölge için yarışma gerçekleştirilmiş ve 12 farklı şirkete 260 megavat kapasite tahsis edilmişti. Mini YEKA GES projeleriyle Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde toplam 1000 megavat güneş enerjisi kapasitesi oluşturulması amaçlanıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yayınlanan yarışmaların resmi sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

24 Mayıs 2021 Pazartesi YEKA GES-3 Yarışmaları

YEKA GES-3 Bitlis-1 15 MW Yarışma kapalı zarf ve yarışma sonuçları:

Parkkonak 32 krş/kWh
Limak 33.4
Binres 33.5
Eksim 32.5
Ineva 30
Aldo 34.8
HMN 28 – 23.7 ile kazandı
Gün Güneş 32.8

YEKA GES-3 Bitlis-2 15 MW Yarışma kapalı zarf ve yarışma sonuçları:

Binres 33.4 krş/kWh
Nivak 32.5
Eksim 32.5
Ineva 30
Limak 32.8
Rapa 31
Aldo 33
HMN 32 – 23.8 ile kazandı
Gün Güneş 32.5

YEKA GES-3 Burdur-1 15 MW Yarışma kapalı zarf ve yarışma sonuçları:

Limak 24 krş/kWh
Bakırlar 25.7 – 20.0 krş/kWh ile kazandı
Metgün 31.8
Neogen 23.2
Eksim 30.8
Yılhan 29.9
A15 27
Şafak 31.5
Temmuz Güneş 34.7
HMN 27.7
Tiz Enerji 27.8
Parla 30
Masfen 30.5
RST 30
Miraçyol
Zerocarbon

Burdur-2 15 MW kapasite de 19.7 krş/kwh ile Margün tarafından kazanıldı.

Bursa 1 – 10 MW kapasite için kapalı zarflar:

Parkkonak 32.0
Esin 29.0
Limak 26.2
YBT 25.9
M15 29.0
Pekin 34.7
Kalyon 33.4
Galata 31.0
Miracyol 30.1

Miracyol 22.3 krs/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Bursa-2 10 MW Yarışması kapalı zarf sonuçları:

Bakırlar 32.5
Esin rüzgar 29
Pekin 34.7
S15 28
Kalyon 33.4
YBT 25.9
Miraçyol 29.1
Galata 31

Bursa-2 10 MW kapasite açık eksiltme sonucu 23.2 krş/kwh Miraçyol tarafından kazanıldı.

YEKA GES-3 Çankırı-1 10 MW kapasite yarışması kapalı zarf sonuçları:

Limak 25.8
Ulusoy 33.8
YBT 25.9
HT 32.3
HMN 32.0
Ankasun 33.8
Gumbel 28.9
Renktaş 34.9
Galata 28.5
Akçadağ 33.7
Gözeyaka3 27.1

Açık eksiltme sonucu Çankırı-1 10 MW kapasite 23.1 krş/kwh ile Gumbel tarafından kazanıldı.

YEKA GES-3 Çankırı-2 10 MW kapasite yarışması kapalı zarf sonuçları:

Ulusoy 33.8 krş/kwh
Bakırlar 32.5
Galata 28.5
Ankasun 34.8
Gumbel 26.4
YBT 25.9
Yeni Çağdaş 28.5
Girişim Power 33.2
HMN 34.9

Açık eksiltme sonucu Çankırı-2 10 MW kapasiteyi 25.9 krş/kwh ile YBT kazandı.

YEKA GES-3 Çorum-1 10 MW kapasite yarışması kapalı zarf sonuçları:

Limak 27.8 krş/kwh
T-dinamik 32
Ulusoy 33.8
TCB 34.2
Harman 34
Renktaş 33.9
HMN 31.4
YBT 24.9
Girişim 33.1
Galata 27.5

Açık eksiltme sonucu Çorum-1 10 MW kapasiteyi 24.9 krş/kwh ile YBT kazandı.

YEKA GES-3 Diyarbakır-1 20 MW Yarışma kapalı zarf ve yarışma sonuçları:

Binres 30.6 krş/kWh
Eksim 28.7
MFA 31.5
HMN 28
RST 28
Gün güneş 34.1
Smart 22.1

Diyarbakır-1 20 MW bağlantı kapasitesini Smart 19.7 krş/kwh ile kazandı.

YEKA GES-3 Diyarbakır-2 20 MW Yarışma kapalı zarf ve yarışma sonuçları:

Binres 30.5
Eksim 28.7
MFA 28.5
HMN 31.9
RST 30.7

Diyarbakır-2 20 MW bağlantı kapasitesini Eksim 20.3 krş/kwh ile kazandı.

YEKA GES-3 Elazığ-1 10 MW Yarışma kapalı zarf ve yarışma sonuçları:

Binres 33.8
Caka 24.8
Nivak 31
Eksim 33.4
Çimya 20.3
Ineva 33
Renktaş 32.5
HMN 32.9
Afta 32.9
Aksa 27
Gün Güneş 34.5
Margün 21

Elazığ-1 10 MW bağlantı kapasitesini 20.3 krş/kwh ile eksiltme olmadan Çimya kazandı.

YEKA GES-3 Elazığ-2 10 MW Yarışma kapalı zarf ve yarışma sonuçları:

Hakan 31.8
Binres 33.7
Çimya 19.9
Afta 32.4
3B 32
T-Dinamik 29
Eksim 33.4
Güneş Çelik 23.5
HMN 30.9
Aksa 26
Ek-Pet 31.8
Teknoel 33
Gün Güneş 34.5

Elazığ-2 10 MW bağlantı kapasitesini 19.9 krş/kwh ile eksiltme olmadan Çimya kazandı.

YEKA GES-3 Erzurum-1 15 MW Yarışma kapalı zarf ve yarışma sonuçları:

Binres 34.9
T-Dinamik 28
Ünsal 34
TCB 30.8
Eksim 33.9
Afta 33.9
Bakırlar 28.8
HMN 28.6
Gün Güneş 34.8
Galata 27

Erzurum-1 15 MW bağlantı kapasitesini 22.6 krş/kwh ile HMN (Kalyon) kazandı.

YEKA GES-3 Erzurum-2 15 MW Yarışma kapalı zarf ve yarışma sonuçları:

Akçadağ 33.6 krş/kWh
Bakırlar 28.8
Binres 33.7
Eksim 33.9
Galata 27
Gün Güneş 33
HMN 30
New Galata 30
SFA 32.1
Solakoğlu 27.8
T-Dinamik 29
TCB 30.8
Yeni Çağdaş 22.5

Erzurum-2 15 MW bağlantı kapasitesini 22.4 krş/kwh ile Solakoğlu kazandı.

25 Mayıs 2021 Salı YEKA GES-3 Yarışmaları

YEKA GES-3 Eskişehir-1 15 MW yarışması için kapalı zarf ve eksiltme sonuçları:

Binres 34.8
Pekin 34.7
Ulusoy 33.8
TCB 30.7
HMN 29.7
YBT 24.9

Eskişehir-1 15 MW kapasiteyi YBT 22,7 krs/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Eskişehir-2 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

Binres 33.5
Ulusoy 33.8
T-Dinamik 31.0
YBT 24.2
Yeni cagdas 24.9
TCB 30.7
Pekin 34.7
Oztac 28.8
Hmn 32.7
Miracyol 31.3
Ekpet 31.8

Eskişehir-2 15 MW kapasiteyi Oztac 22,0 krs/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Gaziantep-1 20 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

Binres 29.7 krş/kwh
Metgün 32.8
Eksim 28.7
Kalyon 28.0
RST 30
Zerocarbon 32.3

YEKA GES-3 Gaziantep-2 20 MW 

Binres 29,6
Eksim 28,7
MFA 29
Metgün 31,8
Kalyon 30
RST 30,7
GÜN Güneş 29,7

Gaziantep-2 20 MW kapasiteyi 19.9 krş/kWh ile Kalyon kazandı.

YEKA GES-3 Gaziantep-3 10 MW 

Margün 27
Aldo 33
Binres 29,5
Eksim 29,7
Metgün 31
Kalyon 29,9 – 20,4
Ek-Pet 30,7
Gün Güneş 28
Lidersan 30,5

Gaziantep-3 10 MW kapasiteyi 20.4 krş/kWh ile Kalyon kazandı.

YEKA GES-3 Hakkari-1 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

ÖZKUT 34
HMN 30.3
VAREN 29.7

Hakkari-1 10 MW kapasiteyi Özkut 29.5 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Hakkari-2 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

ÖZKUT 33
VAREN 32.7

Hakkari-2 10 MW kapasiteyi Varen 32.0 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Iğdır-1 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

INEVA 32.5
DİE 34.8
EGESA 32.9
HMN 31.9
GÖZEYEKA2 28.1

Iğdır-1 10 MW kapasiteyi Egesa 24.0 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Iğdır-2 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 32.8
INEVA 32.5
DİE 34
HMN 34
EGESA 29.9
AKSA 27.5
GÖZEYEKA-1 28

Iğdır-2 10 MW kapasiteyi Egesa 21.9 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Kahramanmaraş-1 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

MARGÜN 25
ÇİFTÇİOĞLU 28
ALDO 33
BİNRES 29.5
EKSİM 29.7
AKSAY 30.8
GÜNEŞ 24.7
CORA 32
METGÜN 30
HMN 29.9
EK-PET 31.8
YENİ ÇAĞDAŞ 23.9

Kahramanmaraş-1 10 MW kapasiteyi Binres 22.1 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Kırşehir-1 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

Beyçelik 34.9
Limak 25.8
Özkoyuncu 27.5
Pekin 34.7
Ulusoy 33.8
Eksim 30.8
Rst 31.7
Parla 32
GBR 33
Renktaş
HMN 30.4
YBT 24.9
Yeni çağdaş 24.9
Girişim 32.9
Gün güneş 34.2
Conoğlu 25.7

Kırşehir-1 10 MW kapasiteyi Conoğlu (Smart) 22.1 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Kırşehir-2 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

ÖZKOYUNCU 27.5
ULUSOY 33.8
T-DİNAMİK 29
TRANSKONAK 25.7
EKSİM 30.8
YBT 24.9
GNE 31
PEKİN 34.7
GÜN GÜNEŞ 34.2
HMN 33.4
ÖZDEM 29.9
EK-PET 31.8
AKSA 25

Kırşehir-2 10 MW kapasiteyi Aksa 22.3 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Kars-1 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

INEVA 34
HMN 32.5
YBT 25.9
ARDA 33.4

Kars-1 10 MW kapasiteyi Arda 23.8 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Kars-2 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 33.5
TUNATURK 33.4
YBT 24.9
HMN 34.9
AKSA 27.5

Kars-2 10 MW kapasiteyi Tunaturk 22.7 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Kilis-1 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 30.4
EKSİM 29.8
HMN 29.7
CONOĞLU 27.7

Kilis-1 10 MW kapasiteyi Eksim 21.0 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Kilis-2 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 30.3
POLATELİGES 26
AKSAY 30.4
ASLANKAYA 31.4
EKSİM 29.7
SALİH YÜKSEL 33
RENKTAŞ 32.3
EVO 34.4
HMN 31.2
SMART YEKA 27.7
EK-PET 31.7
AKSA 26
MARGÜN 21

Kilis-2 10 MW kapasiteyi Polateliges 19.7 krş/kWh ile kazandı.

26 Mayıs 2021 YEKA GES-3 Yarışma Sonuçları

YEKA GES-3 Malatya-1 15 MW yarışması için kapalı zarf sonuçları:

Ilıcak 33.3
Binres 31.1
Kontek 23.4
Nivak 30.25
Çimya 23
TCB 28.7
Eksim 30.8
Aca 32.9
Aksa 26.6
HMN 27.7
Ybt 24.9
Gün güneş 32.5

Malatya-1 15 MW kapasiteyi açık eksiltme sonucu Kontek 20,0 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Mardin-1 20 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 32,5
EKSİM 27,8
INEVA 29,0
HMN 26,0
CENGİZ 32,9
EGESA 30,9
RST 28,0
GÜN GÜNEŞ 29,8

Mardin-1 20 MW kapasiteyi Eksim Yatırım 19.0 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Mardin-2 20 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 32,4
T DİNAMİK 27,0
EKSİM 26,8
YILDIZLAR 29,0
HMN 30,0
ÖZTAÇ 29,4
RST 30,7
CENGİZ 32,5
GÜN GÜNEŞ 29,7

Mardin-2 20 MW kapasiteyi Öztaç 18.8 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Mardin-3 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 32.3
CENGİZ 32.5
3B ENERJİ 32.0
EKSİM 28,8
OZKO 30.0
GLOBAL 30.6
BYY TEKNOLOJİ 26.7
ASLANKAYA 30.9
ÖZDEM 28.2
HMN 29.9
AKSA 26.0
EK-PET 30.7
GÜN GÜNEŞ 27.5

Mardin-3 10 MW kapasiteyi Özden 18.5 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Mersin-1 15 MW yarışması için kapalı zarf sonuçları:

TEMMUZ 34.7
ALDO 33.0
NİVAK 30.2
EKSİM 28.7
ÖZALP 34.5
RST 30.3
KİMMER 26.3
BAKIRLAR 26.3
METGÜN 31.0
İREM 33.0
TİZ 29.6
HMN 25.2
GÜN GÜNEŞ 30.3
GALATA WIND 25.5

Mersin-1 15 MW kapasiteyi Bakırlar 18.9 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Mersin-2 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

ALDO 32.0
BAKIRLAR 26.3
TEMMUZ 30.7
T DİNAMİK 27.0
EKSİM 28.7
GALATA WIND 25.5
METGÜN 31.0
HMN 28.0
EK-PET 30.7
TİZ 27.4
GÜN GÜNEŞ 28.5
YENİ ÇAĞDAŞ 23.9

Mersin-2 15 MW kapasiteyi Bakırlar 22.0 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Muş-2 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

ALDO 34
BİNRES 33.4
EKSİM 34.9
GKS 23.5
HMN 32.9
AKSA 27.5
EK-PET 30.4
GÜN GÜNEŞ 32.6
AKÇADAĞ 34.0

Muş -2 15 MW kapasiteyi GünGüneş 20.8 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 Muş-1 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 34.5
EKSİM 32.9
ALDO 33.0
HMN 32.9
GÜN GÜNEŞ 34.5

Muş -1 15 MW kapasiteyi Binres 20.1 krş/kWh ile kazandı.

27 Mayıs 2021 YEKA GES-3 Yarışma Sonuçları:

YEKA GES-3 NEVŞEHİR-1 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

ESİN 27,0
BAKIRLAR 27,7
BİNRES 29,9
ULUSOY 33,8
ÖZKOYUNCU 27,0
MART SOLAR 26,0
BAHAR 26,9
PEKİN 34,7
HMN 29,6
PARLA 30,0
CENGİZ 32,9
EGESA 31,9
RENKTAŞ 34,0
YENİ ÇAĞDAŞ 24,9
GÜN GÜNEŞ 33,8
CONOĞLU 22,7

Nevşehir-1 10 MW kapasiteyi Conoğlu 20,0 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 NEVŞEHİR-2 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

ALDO 33,0
ÖZKOYUNCU 27,0
ULUSOY 33,8
BAKIRLAR 27,7
PARLA SOLAR 28,0
NİVAK 30,5
BAHAR 26,4
CENGİZ 32,5
ESİN 27,0
PEKİN 34,7
MART SOLAR 24,8
GÜN GÜNEŞ 33,8
HMN 32,6
EGESA 28,9
EK-PET 31,7

Nevşehir-2 10 MW kapasiteyi Esin 19,9 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 OSMANİYE-1 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

NİVAK 30,3
MİSYA 26,3
BAKIRLAR 26,3
KALYON 28,1
YENİ ÇAĞDAŞ 26,4

Osmaniye-1 15 MW kapasiteyi Bakırlar 19,7 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 OSMANİYE-2 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

ALDO 33,0
BAKIRLAR 26,3
KALYON 31,2
EK-PET 31,7
MARGÜN 27,0

Osmaniye-2 15 MW kapasiteyi Margün 18,2 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 SİİRT-1 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

LİMAK 28,9
EKSİM 29,7
RST 29,4
ÖZDEM 31,9
HMN 27,5

Siirt-1 15 MW kapasiteyi RST 20,0 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 SİİRT-2 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

LİMAK 29,8
EKSİM 29,7
HMN 30,5
SMART 27,7
ÖZDEM 31,9
EK-PET 31,4
AKSA 28,5

Siirt-2 15 MW kapasiteyi HMN (Kalyon) 21,3 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 ŞIRNAK-1 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

EKSİM 33,8
HARMAN 34,0
EGESA 31,9
HMN 29,9
AKÇADAĞ 34,5

Şırnak-1 10 MW kapasiteyi Eksim 23,6 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 ŞIRNAK-2 10 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

3B ENERJİ 32,0
EKSİM 32,8
BM ENERJİ 34,0
ÖZTAÇ 31,7
EK-PET 31,4
AKÇADAĞ 34,4

Şırnak-2 10 MW kapasiteyi Eksim 21,3 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 UŞAK-1 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 30,3
BAKIRLAR 26,3
NİVAK 30,5
PARLA 32,0
YENİ ÇAĞDAŞ 24,6
KON-TEK 23,5
UŞAK 31,1
MASFEN 32,9
HMN 31,5
İREM 31,5
GNE 29,0
DEVA 29,0
YBT 24,9
GÜN GÜNEŞ 31,9
AKÇADAĞ 33,5

Uşak-1 15 MW kapasiteyi Bakırlar 18,9 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 UŞAK-2 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

MARGÜN 27,0
BİNRES 30,2
BAKIRLAR 26,3
UŞAK 31,3
T DİNAMİK 28,0
YBT 24,8
KON-TEK 23,6
GÜNEŞ ÇELİK 30,5
İNTETRA 31,5
GLOBA 26,9
GNE 27,0
HMN 30,5
AKSA 25,0
EK-PET 31,8
GÜN GÜNEŞ 31,0

Uşak-2 15 MW kapasiteyi Kon-tek 18,5 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 VAN-1 20 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

PARKKONAK 31,0
BİNRES 30,5
EKSİM 30,8
İNEVA 30,0
ALDO 33,0
HMN 28
AFTA 33,4
RST 29,0
GÜN GÜNEŞ 28,4

Van-1 20 MW kapasiteyi Gün Güneş 19,6 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 VAN-2 20 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 30,4
EKSİM 30,8
ALDO 32,0
HMN 31,3
PARKKONAK 32,0
ACA 32,9
RST 30,7
GÜN GÜNEŞ 28,0

Van-2 20 MW kapasiteyi Gün Güneş 19,9 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 YOZGAT-1 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 31,6
ÖZKOYUNCU 27,5
PEKİN 34,7
NİVAK 30,3
ULUSOY 33,8
YILHAN 31,9
GNE 32,0
YOZGAT 32,0
BAKIRLAR 28,8
CKS 24,1
HMN 28,9
YBT 24,9
GÖZEYEKA5 27,1
GİRİSHİM 32,9
GÜN GÜNEŞ 34,2
GALATA WIND 26,5

Yozgat-1 15 MW kapasiteyi YBT 20,0 krş/kWh ile kazandı.

YEKA GES-3 YOZGAT-2 15 MW yarışması için kapalı zarf ve açık eksiltme sonuçları:

BİNRES 31,5
ÖZKOYUNCU 27,5
BAKIRLAR 28,8
GALATA WIND 26,5
TRANSKONAK 27,7
YBT 24,9
YOZGAT 32,0
YILHAN 31,9
GNE 32,0
PEKİN 34,7
GÜN GÜNEŞ 33,8
GİRİSHİM 32,9
HMN 31,9
AKSA 26,0

Yozgat-2 15 MW kapasiteyi Aksa 19,9 krş/kWh ile kazandı.

Bu makalede diğerleri

Görüş Belirt